Vitajte na našich stránkach

Ponúkame Vám ubytovanie v peknom a tichom prostredí Liptova pod úpätím vrchu Baranec v Západných Tatrách, vzdialené len 7 km od Liptovského Mikuláša. V blízkom okolí sa nachádza veľa zaujímavých kultúrnohistorických pamiatok.

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Nachádza sa 2 km na severozápad od centra Liptovského Mikuláša v mestskej časti Ráztoky, na severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara. Zdrojom termálnej vody je vrt, z ktorého prúdi na povrch voda z hĺbky vyše 2 500 m s teplotou 60,7 °C. Súčasťou rozsiahleho areálu je jedenásť bazénov (6 z nich s celoročnou prevádzkou, 4 sú kryté) s teplotou vody do 38 °C, viaceré tobogány a vodné kĺzačky (9 celoročné, 28 sezónnych), parné kúpele, sauny, wellness centrum, stravovacie zariadenia (napr. reštaurácia Zbojnícka koliba, ďalej bufety a reštaurácie U Druida, U Kelta, U Piráta, U stroskotanca a ďalšie), požičovňa športových potrieb, šport aréna a iné športové zariadenia. K ďalším atrakciám patrí jazdenie na koňoch, detský vláčik, Bubble city, labyrinty, lezecká lanová dráha v tzv. Tarzánii (cca 5 000 m²). Súčasťou je westernové mestečko Šiklův Mlýn, postaveného v štýle mestečka na Divokom západe, v ktorom sa konávajú pravidelné akcie. V letnej sezóne sem premáva linka č. 13 MHD z Liptovského Mikuláša. V zimnej sezóne premáva medzi Aquaparkom a Jasnou bezplatný Aqua-Skibus (v súčasnej dobe mimo prevádzky, r. 2009).

Chata u Porubäna v Jakubovanoch

Ubytovanie v samostatnej drevenej prístavbe rodinného domu vo dvore domácich na okraji obce Jakubovany v tichom prostredí pod vrchom Baranec v Západných Tatrách.

Drevenica u Porubäna v Jakubovanoch

Ubytovanie v zrekonštruovanej drevenici v obci Jakubovany pod vrchom Baranec v Západných Tatrách. Vhodné pre rodiny s deťmi.

Chalupa u Porubäna v Konskej

location

Ubytovanie v chalupe, v tichom prostredí v obci Konská, pod vrchom Baranec v Západných Tatrách. Vhodné pre rodiny s deťmi.

top