Vitajte na našich stránkach

Ponúkame Vám ubytovanie v peknom a tichom prostredí Liptova pod úpätím vrchu Baranec v Západných Tatrách, vzdialené len 7 km od Liptovského Mikuláša. V blízkom okolí sa nachádza veľa zaujímavých kultúrnohistorických pamiatok.

Demänovská dolina - jaskyne

Demänovská dolina je najznámejšia dolina Nízkych Tatier, 15 km dlhá. V strednej časti doliny bola v roku 1929 vyhlásená národná prírodná rezervácia, ktorej územie je dnes súčasťou NAPANTu. Na konci sa dalina rozdeľuje na dve ľadovcové doliny: Repiskú a Širokú, ktoré obopínajú vo svojom strede bočný hrebeň Ostredku. V závere doliny sa nachádza Vrbické pleso. V doline sa nachádza prepojený komplex Demänovských jaskýň, ktoré vznikli krasovatením triasových vápencov. Medzi najvýznamnejšie jaskyne patrí Okno, Demänovská jaskyňa Mieru, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody, ľadová Dračia jaskyňa, Beníková jaskyňa a Dvere ale i ďalšie.

Chata u Porubäna v Jakubovanoch

Ubytovanie v samostatnej drevenej prístavbe rodinného domu vo dvore domácich na okraji obce Jakubovany v tichom prostredí pod vrchom Baranec v Západných Tatrách.

Drevenica u Porubäna v Jakubovanoch

Ubytovanie v zrekonštruovanej drevenici v obci Jakubovany pod vrchom Baranec v Západných Tatrách. Vhodné pre rodiny s deťmi.

Chalupa u Porubäna v Konskej

location

Ubytovanie v chalupe, v tichom prostredí v obci Konská, pod vrchom Baranec v Západných Tatrách. Vhodné pre rodiny s deťmi.

top